Procesja na cmentarz

Procesja na cmentarz

Zbliża się pierwszy listopada, a co za tym idzie wielkimi krokami nadchodzi również dzień wszystkich świętych oraz święto zadusznych. Jak co roku Polacy masowo ruszą przez kraj odwiedzać groby bliskich im osób, które niegdyś z nimi egzystowały na tym świecie. Również w podwrocławskiej miejscowości mieszkańcy tłumnie wyruszą na cmentarz w Obornikach Śląskich.

Uroczystości tradycyjnie zapoczątkowane zostaną mszą świętą odprawioną w pobliskiej kaplicy, po której uroczystym konduktem przejdzie procesja na cmentarz Oborniki  Śląskie (tutaj). Synoptycy w tym roku zapowiadają ładną pogodę, co sprzyjać będzie rodzinnym spacerom i spokojnemu dumaniu nad grobami bliskich. U większości z nas pojawi się na pewno pewnego rodzaju refleksja nad sensem istnienia i wartościami życia. Po procesji większość mieszkańców zapewne uda się na obiad ciesząc się obecnością członków bliższej jak i dalszej rodziny, z którymi od dawna się nie widzieli. Zdarza się czasem, że niekiedy niektórych z nich widują jedynie kilka razy do roku.

święto zmarłych na cmentarzu

Dzień wszystkich świętych w większości polskich domostw wygląda podobnie i nie inaczej jest wśród osób, które tego dnia odwiedzają cmentarz w Obornikach Śląskich. Jest to niewielka miejscowość położona na północ od Wrocławia przy trasie kolejowej łączącej stolicę województwa dolnośląskiego z Poznaniem, a administracją cmentarza zajmuje się zakład pogrzebowy In Memento. Bliskość Wrocławia sprawia, iż większość tamtejszych mieszkańców zarobkowo pracuje w tym mieście codziennie dojeżdżając koleją lub transportem samochodowym.

Miasteczko ciągle się rozbudowuje, a na jego obrzeżach wykupuje działki i buduje swoje domy coraz większa liczba Wrocławian chcących uciec od wielkomiejskiego zgiełku i hałasu. Doceniają oni peryferyjne położenie Obornik Śląskich oraz bliskość do centrum aglomeracji. Podróż koleją trwa jedynie 25 minut. Dla wielu osób miejscowość ta zatem okazuje się dość wygodna opcja rozwiązania, dzięki któremu mogą spokojnie pracować i zarobkować. Warto mieć to na pewno na uwadze poszukując miejsca na osiedlenie się gdzieś w tym właśnie regionie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *