Organizacja pogrzebu – Wrocław

Organizacja pogrzebu – Wrocław

Śmieć członka rodziny to traumatyczne przeżycie, które pociąga za sobą nie tylko dużą ilość emocji, ale również konieczność zorganizowania godnego pochówku. W realizacji pogrzebu nieocenioną pomocą służą usługi pogrzebowe. Jak wygląda pochówek w mieście Wrocław?

Pierwsze kroki

Jeżeli śmierć nastąpiła w mieszkaniu należy wezwać lekarza rodzinnego, który wystawi kartę zgonu. Jeżeli przybycie jest niemożliwe kontaktujemy się z lekarzem pogotowia. Bez uzyskania karty zgonu zakład pogrzebowy nie będzie mógł przetransportować zwłok do chłodni.

Kolejną czynnością jest udanie się do Urzędu Stanu Cywilnego na ulicy Pawła Włodkowica 20, gdzie wydany zostanie akt zgonu. Czynność tą może wykonać zarówno rodzina, świadkowie zgonu, jak i zakład pogrzebowy. Obok legitymacji ubezpieczenia akt zgonu będzie niezbędny, aby móc ubiegać się o zasiłek pogrzebowy.

Pomoc zakładu pogrzebowego

Usługi pogrzebowe niemalże wszystkich zakładów we Wrocławiu obejmują eksportację (transport) zwłok. Część zakładów oferuje przywiezienie ciała z zagranicy do Polski. Zakład zorganizuje również wszystkie formalności związane z Urzędem Stanu Cywilnego, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych lub z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pomagając w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego.

Zakład zajmuje się również kompleksową organizacją pochówku poprzez uregulowanie kwestii cmentarnych, wspomoże w zakupie trumny lub urny, jeżeli wolą zmarłego lub rodziny decydujemy się na kremację. Zakład zorganizuje zarówno pochówek religijny, jak i świecki prowadzony przez mistrza ceremonii.

Oprócz samego pochówku część z zakładów oferuje dodatkowe usługi pogrzebowe jak pomoc psychologiczna, dezynfekcja mieszkania, balsamacja, budowa i regularne czyszczenia grobowców, czy też pomoc prawna, kal o wirtualny nekrolog. Część z zakładów na terenie miasta Wrocław może też zaoferować usługę funeral planning, polegającą na wcześniejszym zaplanowaniu własnego pochówku.

Jeśli szukasz profesjonalnego zakładu na terenie Wrocławia skorzystaj z portalu funer.com.pl i przejdź do tego linku https://funer.com.pl/szukaj,Wrocław,20,1,1.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *