Florystyka funeralna

Florystyka funeralna

Organizacja pogrzebu wiąże się z wieloma przyziemnymi czynnościami. Dobry zakład pogrzebowy zorganizuje nie tylko profesjonalny pogrzeb, ale również pomoże w formalnościach, zadba o oprawę muzyczną oraz stworzy dla swoich klientów piękne wieńce i wiązanki.

Kwiaty niosą za sobą ogromną symbolikę, która potrafi wyrazić to, czego słowa nie potrafią. Dlatego w wyborze kwiatów do wiązanek lub wieńców tak ważną rolę odgrywają kolory i rodzaje roślin. W wiązankach i wieńcach najczęściej stosuje się chryzantemy, gerbery, kalie oraz najbardziej szlachetne ze wszystkich kwiatów – róże.

Symbolika Kolorów

Od zawsze kolory przywodziły na myśl pewne znaczenie, chociaż w każdym kraju ta symbolika może oznaczać co innego. W Europie najczęściej można spotkać się z takim znaczeniem:

  • Fioletowy – żałoba
  • Niebieski – tęsknota
  • Czarny – śmierć i smutek
  • Jasne kolory – czystość

W przypadku florystyki funeralnej najczęściej wybierane są białe kwiaty, symbolizują one czystość i szczerość. Tego typu konstrukcje kwiatowe zawsze będą bardzo subtelne, a ich symbolika piękna i wymywana. Mimo tego, wiele rodzin decyduje się na zastosowanie czerwonych kwiatów, gdyż symbolizują miłość.

Wieniec czy wiązanka?

Wieniec to bardzo duża i skomplikowana kompozycja kwiatowa. Dlatego na wieńce najczęściej decyduje się najbliższa rodzina. Wiązanki to natomiast bukiety kwiatów, które u dołu przewiązane są wstążką. Ze względu na charakter uroczystości warto pamiętać, że wieńce czy wiązanki powinny być pozbawione zbędnych ozdobników.

Stworzenie pięknego wieńca najlepiej zlecić profesjonalnemu floryście. Jednym z zakładów pogrzebowych, który posiada własną pracownię florystyczną jest zakład pogrzebowy STYX – tutaj, który oferuje swoje usługi na terenie województwa śląskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *