Jaki zakład pogrzebowy wybrać?

Jaki zakład pogrzebowy wybrać?

Nie ma nic gorszego niż utrata bliskiej osoby. Nie ma znaczenia, czy następuje ona po długiej chorobie czy jest wynikiem nagłego wypadku – tak samo trzeba przeżyć żałobę i zapełnić pustkę w sercu. Niestety, czas zaraz po śmierci bliskiego nie należy do najłatwiejszych również w kwestii załatwiania formalności. Trzeba przecież zająć się pogrzebem.

Jak wybrać zakład pogrzebowy?

W większych miastach, takich jak na przykład Bydgoszcz, usług pogrzebowe świadczone są na naprawdę wysokim poziomie. Oznacza to przede wszystkim to, że idąc do wybranego zakładu pogrzebowego, ma się pewność, że zajmie się on wszelkimi formalnościami. I tak rzeczywiście powinno być. Wówczas ciężar organizacji uroczystości cmentarnej zostaje zdjęty z naszych barków, a to na pewno duże ułatwienie w i tak trudnym już czasie. W pierwszej kolejności wybiera się cmentarz, na którym ma być pochowana nasza bliska osoba. W Bydgoszczy w dzielnicy Fordon znajdują się dwa cmentarze parafialne – jeden przy ulicy Samotnej, drugi przy ulicy Cechowej. Warto wybrać zakład pogrzebowy, który znajduje się możliwie blisko ów miejsca pochówku, np. Pogrzebyfordon.pl. Wówczas możemy się spodziewać, że usługi pogrzebowe są świadczone na tym cmentarzu przez daną firmę często i że załatwi ona wszystko dokładnie tak jak należy.

Organizacja pogrzebu krok po kroku

Jeśli już zapadnie decyzja, gdzie pochować zmarłego oraz z usług którego zakładu skorzystać, wówczas wystarczy umówić się na spotkanie. Osoba je prowadząca zada kilka podstawowych pytań. Przede wszystkim będzie to kwestia rodzaju pogrzebu – może być on cywilny lub kościelny. W zależności od wyboru, dany zakład pogrzebowy inaczej kieruje kolejne kroki. W przypadku pogrzebu kościelnego musi on zorganizować księdza oraz organistę, który zapewni oprawę muzyczną. Pogrzeby cywilne prowadzi osoba świecka. W dalszej kolejności, usługi pogrzebowe obejmują ustalenie przygotowania zmarłego do pochówku, a także zamówienie trumny, krzyża z tymczasową tabliczką. Na ostatnim etapie można wybrać pomnik, który w kilka miesięcy po pogrzebie pojawi się na grobie zmarłego. Więcej informacji na temat organizacji pogrzebu znajdą Państwo tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *