Wybieramy wieniec na pogrzeb

Wybieramy wieniec na pogrzeb

Każdy pogrzeb to wydarzenie, na które zamawia się oprawę kwiatową. Trudno wyobrazić sobie, aby żegnając bliskiego człowieka i towarzysząc mu w jego tak zwanej ostatniej drodze, nie uświetnić tego tak trudnego momentu pięknymi kwiatami. Dlatego właśnie na pogrzeby zamawia się wiązanki oraz wieńce.

Wiązanki pogrzebowe

Współcześnie wiązanki pogrzebowe najczęściej wykonuje się z naturalnej jedliny oraz kwiatów sztucznych. W ciepłych miesiącach do wiązanek częściej używa się kwiatów naturalnych, zimną jesienią lub zimą, raczej nie ma to większego sensu. Kwiaty bardzo szybko zmarzną i będą wyglądały źle. Dobrej jakości sztuczne kwiaty przetrwają nawet bardzo złą pogodę. W dzisiejszych czasach można kupić takie sztuczne kwiaty, które w ogóle nie wyglądają na sztuczne. Wykonane są z największą precyzją, z materiałów innych niż plastik, a zatem zupełnie nie przypominają tandetnych sztucznych kwiatów rodem z lat 90-tych.

wieniec pogrzebowy

Wieńce pogrzebowe Warszawa

Podobnie wykonuje się wieńce pogrzebowe. Są one nieodłącznym elementem podczas pogrzebu. Praktycznie każdy członek bliskiej rodziny zmarłego zamawia jeden wieniec od siebie. W ten sposób chce się wyrazić szacunek oraz oddać hołd zmarłemu. Pięknie wykonane wieńce pogrzebowe to zatem jeden ze stałych zakupów przed pogrzebem. Szukając kwiaciarni, która wykonuje tego typu zlecenia, warto rozejrzeć się w okolicach cmentarza. Dlaczego? To zupełnie proste. Zamawiając wieniec lub wiązankę tuż obok cmentarza, będzie można odebrać je przed samym pogrzebem. Wieńce oraz wiązanki mają stosunkowo duże gabaryty, a zatem nie trzeba będzie ich upychać w bagażniku samochodu, wystarczy zabrać je z kwiaciarni i zanieść na cmentarz.

Ceny wieńców i wiązanek

Ceny wieńców i wiązanek różnią się w zależności od ich wielkości oraz użytych materiałów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wyrażając swoją pamięć oraz szacunek dla zmarłego, właśnie poprzez złożenie kwiatów na jego grobie, nie powinno się w tym momencie myśleć o pieniądzach. To w końcu jednorazowa sytuacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *