Kremacje i standardowe pochówki w Warszawie

Kremacje i standardowe pochówki w Warszawie

Warszawiaków umiera coraz więcej i dzieje się to w bardzo przyśpieszonym czasie. Czasami zdarza się, że na pochówek czeka się około 3 dni. Cmentarzy w mieście stołecznym jest wiele jak i zakładów pogrzebowych. Wszystko jednak niezależne jest od zakładów organizujących pogrzeby ale od ilości kościołów obsługujących dane cmentarze. Zdarza się, że w tygodniu jest około 30 pogrzebów a na danym terenie są tylko dwa kościoły.

ZAKŁADY POGRZEBOWE

Istniejące na terenie Warszawy zakłady pogrzebowe to dzisiaj bardzo nowoczesne przedsiębiorstwa. Pracownicy w nich zatrudnieni to osoby doświadczone, pełne empatii i zrozumienia dla rodziny osoby zmarłej. Są to ludzie bardzo profesjonalni, którzy idąc z pomocą, potrafią załatwić w urzędach wszelkie formalności związane ze śmiercią danej osoby.
Na stronach internetowych reklamuje się wiele warszawskich zakładów pogrzebowych, opisuje się tam wszystkie usługi pogrzebowe jednak rodzina osoby zmarłej i tak prawie zawsze trafia na dany zakład pogrzebowy przypadkowo lub szukając opcji – tanie pogrzeby.
Madar to przykład jednego z rzetelnych zakładów pogrzebowych i rodzinnych przedsiębiorstw.

DLACZEGO W WARSZAWIE CZEKA SIĘ DŁUGO NA POCHÓWEK?

Mimo wielu zakładów pogrzebowych na pochówek w Warszawie czeka się bardzo długo. Co jest przyczyną tego faktu poza małą ilością kościołów obsługujących dane cmentarze?
W Warszawie umiera bardzo dużo ludzi, każdego dnia w domach, w wypadkach, w szpitalach czy w domach opieki umierają ludzie. Cmentarzy nie przybywa a ludzi w stolicy ubywa. Oczekiwanie na pochówek to zwiększenie kosztów pogrzebu. Firma Madar jako jedna z nielicznych w Warszawie dysponuje własną chłodnią.
W Warszawie pogrzeby to także pasmo problemów i cały szereg trudnych i przykrych sytuacji. Dlatego bardzo ważne jest gdy rodzina, w tym przykrym czasie trafia na odpowiednie osoby, które potrafią pomóc i na pewno pomogą zorganizować pogrzeb.

CENA POGRZEBU W WARSZAWIE

W zależności czy jest to pogrzeb tradycyjny czy kremacja ceny w Warszawie za pochówek są różne. Najdroższe bywa miejsce na cmentarzu, które trzeba opłacić za 20 lat z góry. Ponadto bardzo trudno w Warszawie jest o miejsce na cmentarzu z racji dużej umieralności w tym miejscu. Cenę za pochówek podwyższa również czas, im dłużej ciało jest przechowywane w chłodni tym bardziej rośnie rachunek za pogrzeb.

POCHÓWEK TRADYCYJNY CZY KREMACJA

W Warszawie działa kilka krematorium, niektóre z nich działają bezpośrednio przy zakładach pogrzebowych inne są osobnymi instytucjami. Krematoria są czynne całą dobę przez cały tydzień, na kremację nie czeka się tak długo jak na tradycyjny pochówek, jednak nie każdy jest zwolennikiem kremacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *