Jak zorganizować pogrzeb w Nadarzynie?

Jak zorganizować pogrzeb w Nadarzynie?

Śmierć ukochanej, bliskiej osoby zazwyczaj spada na nas znienacka. W tym trudnym momencie życia niestety musi się zmierzyć z kwestią organizacji pochówku, co wcale nie jest takim łatwym zadaniem, jak może się wydawać, szczególnie w przypadku silnego stresu i przygnębienia.

Od czego zacząć?

Po pierwsze trzeba zorganizować kartę zgonu, którą może wypisać lekarz w przychodni rejonowej. Następnie przydatne będą usługi pogrzebowe, aby móc przewieźć ciało do kostnicy. Obecnie zakład pogrzebowy może pomóc dopełnić wszelkiego rodzaju formalności związanych z pogrzebem, co jest dużym ułatwieniem. W przypadku organizacji pogrzebu w Nadarzynie, warto wziąć pod uwagę firmę Cerber. Aby móc przekazać ciało do zakładu pogrzebowego niezbędne będą takie dokumenty jak NIP i legitymacja ZUS osoby zmarłej, dowód osobisty zmarłego, zaświadczenie o zatrudnieniu lub ostatni odcinek emerytury lub renty. Kolejna ważna sprawa to powiadomienie urzędu stanu cywilnego oraz złożenie dokumentów w zarządzie cmentarza. W urzędzie otrzymamy akt zgonu, który będzie potrzebny do uzyskania zasiłku pogrzebowego oraz ubezpieczenia.

Karta zgonu

Kartę zgonu oraz akt zgonu trzeba złożyć w zarządzie cmentarza, gdzie będzie organizowany pochówek. Pamiętajmy, żeby złożyć wniosek w urzędzie o 3 odpisy aktu zgonu, który może być niezbędny na przykład w przypadku dochodzenia spadku itp.

Inne formalności

Jeżeli już dopełnimy wszystkich formalności, przychodzi czas na wybór odzieży, w której pochowany będzie zmarły, oprawy muzycznej i kwiatowej podczas uroczystości. Trzeba zorganizować także kondukt pogrzebowy. Obecnie bardzo wiele osób zaprasza żałobników na poczęstunek po pogrzebie, co również wymaga odpowiedniej organizacji.

Chociaż zakład pogrzebowy pomoże nam dopełnić szeregu formalności, to przebieg uroczystości pogrzebowej będziemy musieli ustalić samodzielnie. To bardzo smutny dzień dla wszystkich bliskich osoby zmarłej, jednak trzeba go jakoś przetrwać. W tym wypadku wsparcie zakładu pogrzebowego jest niezbędne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *