Jak zorganizować pogrzeb – poradnik dla mieszkańców Siemianowic Śląskich i okolic

Jak zorganizować pogrzeb – poradnik dla mieszkańców Siemianowic Śląskich i okolic

Położone w centrum województwa śląskiego zamieszkałe przez niemal 70 tysięcy osób Siemianowice Śląskie, to jedno z najważniejszych przemysłowych miast regionu. Co rok w mieście umiera prawie 800 osób. Codziennie kilka rodzin przeżywa tu tragedię odejścia kogoś bliskiego. W takim momencie liczy się pomoc i wsparcie, a nade wszystko możliwość znalezienia rzetelnej firmy świadczącej usługi pogrzebowe na najwyższym poziomie.

Jak znaleźć dobry zakład pogrzebowy?

W obliczu tragedii trudno wyobrazić sobie, że rodzina Zmarłego przeglądać będzie reklamy, oferty, porównywarki cen. W takiej chwili myśli rodziny są zdominowane żalem, bólem, rozpaczą. Dlatego warto sobie pomóc i skontaktować się telefonicznie z pracownikami zakładu pogrzebowego, który oferuje kompleksowe usługi pogrzebowe.
Na stronach internetowych są podane dane kontaktowe – głównie numery telefonów czynne całą dobę przez okrągły rok. Zakład pogrzebowy skieruje do rodziny swoich pracowników, a ci krok po kroku przeprowadzą rodzinę Zmarłego przez gąszcz procedur administracyjnych i urzędowych oraz pomogą rodzinie zorganizować ceremonię pogrzebową będącą pięknym i podniosłym w charakterze hołdem, cudownym zwieńczeniem życia bliskiej im osoby.

Firma załatwi wszelkie formalności związane uzyskaniem aktów USC, zasiłkiem pogrzebowym ZUS, KRUS MSWiA czy ubezpieczeniem. Zorganizuje transport zwłok (kraj i zagranica), umieści ciało w chłodni, przygotuje je do pogrzebu oraz wykona wszelkie inne czynności związane z organizacją ceremonii.

Siemianowice Śląskie – cmentarze i rodzaje pogrzebów

W Siemianowicach Śląskich pochówków dokonuje się na kilku cmentarzach parafialnych – wybór miejsca zależy od organizatorów. Zakład pogrzebowy Kuleczka (pogrzebykuleczka.pl) w ramach swoich usług pomaga zarezerwować miejsce i przygotować grób ziemny lub murowany. Rodzina decyduje również o przygotowaniu ciała. Jeśli pogrzeb ma charakter tradycyjny, czyli jest odprowadzeniem ciała Zmarłego do grobu, to świadczone usługi pogrzebowe skupione są wokół wyboru odpowiednich akcesoriów pogrzebowych oraz kosmetycznym przygotowaniu ciała Zmarłego do pochówku. W przypadku kremacji firma pogrzebowa również załatwia wszelkie formalności z tym związane.

Kompleksowe usługi pogrzebowe mają na tyle szeroki zakres, że zarówno rodzaj pogrzebu, forma uroczystości (wyznaniowy lub świecki) oraz wszelkie inne okoliczności towarzyszące pogrzebom są możliwe do zrealizowania według życzeń, wytycznych i wskazówek, czy scenariusza, jaki rodzina przedkłada do realizacji pracownikom zakładu pogrzebowego.

Siemianowice Śląskie mają kilka cmentarzy zabytkowych, na których nie organizuje się już pogrzebów. Warto odwiedzić stary cmentarz ewangelicki, na którym spoczywają znaczący dla Siemianowic przedsiębiorcy i i inni obywatele budujący potęgę miasta na przełomie XIX i XX wieku. Niezwykłym miejscem pochówku jest położony na pustkowiu malutki cmentarz choleryczny pochodzący z połowy XIX wieku. Ważne karty historii zapisali również żołnierze niemieccy, których cmentarz położony w dzielnicy Bańgów może służyć jako wzór dbałości o miejsca pamięci historycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *