Śmierć w Anglii – jak przewieźć ciało do Polski?

Śmierć w Anglii – jak przewieźć ciało do Polski?

Ludzie umierali, umierają i będą umierali nie tylko w swoich rodzinnych stronach, ale często również dość daleko od swojego miejsca zamieszkania. W obecnym czasie wiele osób z naszego kraju odchodzi z tego świata z dala od ojczyzny, na przykład w Wielkiej Brytanii. Wynika to z ich wcześniejszej emigracji zarobkowej.

Jeśli tak się stanie, trzeba podejść do sprawy w pełni profesjonalny sposób, a dokładniej skorzystać z odpowiedniej usługi. Usługa pod nazwą transport zwłok z Anglii do Polski realizowana jest przede wszystkim przez nowocześnie działające zakłady pogrzebowe. Coraz częściej na stronach internetowych takich firm możemy przeczytać o tym, że dzięki tej lub innej możliwości da się zlecić przewóz zwłok przez granicę krajową.

transport z anglii

Niezbędne procedury

Jest to kosztowna usługa z uwagi na dość dużo formalności niezbędnych do załatwienia podczas przekraczania granicy oraz właściwe zabezpieczenie zwłok. Żeby móc jednak nieco zaoszczędzić, można wypróbować kompleksowe pakiety usług, czyli zlecić całość wybranej firmie i uzyskać w ten sposób niższą cenę za poszczególne opcje. Można także próbować samodzielnie zająć się przygotowaniami. Przewóz ciała we własnym zakresie jest praktycznie niemożliwy do zrealizowania będąc dla przeciętnej osoby bardzo trudnym zadaniem do wykonania chociażby z powodu braku odpowiedniego pojazdu. Jest to podstawowy wymóg prawny w wielu krajach. Zdecydowanie najlepiej jest powierzyć tę istotną sprawę wybranemu zakładowi pogrzebowemu, który ma do zaoferowania wysokiej klasy usługi pogrzebowe.

anglia

Transport zwłok z Anglii do Polski musi być zrealizowany jak najszybciej i w godziwych warunkach. Nowoczesne zakłady zapewniają swoim klientom najwyższe standardy jakości, dzięki czemu nie trzeba się martwić praktycznie o żadną kwestię. Po przyjeździe do kraju ciało może być przez pewien czas przechowywane w kostnicy i później odbywa się pogrzeb organizowany również przez tę samą firmę. Najlepiej jeśli całość przygotowań i finalne zorganizowanie ceremonii pogrzebowej powierzymy jednej firmie.

One thought on “Śmierć w Anglii – jak przewieźć ciało do Polski?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *