Jak wybrać najlepszy zakład pogrzebowy w Katowicach?

Jak wybrać najlepszy zakład pogrzebowy w Katowicach?

Moment utraty bliskiej osoby jest zawsze bardzo trudny. Każdy z nas reaguje w nieco inny sposób, inaczej odreagowując swój żal i cierpienie, niemniej jednak uczucie szoku, bólu jest wspólne nam wszystkim. Niestety musimy odsunąć je na chwilę na bok, aby zorganizować naszemu zmarłemu godny pochówek.

Najlepszy zakład pogrzebowy w Katowicach

Niemniej jednak wcale nie jest to takie proste, jakby mogło się wydawać. Kiedy bowiem zaczniemy szukać, to szybko odkryjemy, że Katowice to przecież bardzo duże miasto i działa w nim wiele firm świadczących usługi pogrzebowe. Czym należy się kierować podczas wyboru najlepszego miejsca?

1) wyposażenie zakładu pogrzebowego

Przede wszystkim wybierając zakład pogrzebowy, warto zapytać albo doczytać, czy zakład posiada własną chłodnię, krematorium oraz kaplicę. Zawsze jest to bowiem pewne udogodnienie. Warto bowiem wiedzieć, że niektóre firmy pogrzebowe tylko zajmują się samą organizacją, a korzystają z budynków czy samochodów większej firmy.

2) kompleksowość oferty

Nikt z nas po śmierci bliskiej osoby nie ma sił załatwiać wielu rzeczy. Dlatego też warto wybrać firmę, która zajmie się jak największą ilością spraw. Jeżeli nasz wybór padnie na firmę, która zajmie się większością spraw organizacyjnych, to odczujemy naprawdę dużą ulgę.

3) uprzejmość i zrozumienie

Oczywiście warto zadbać także o swój komfort psychiczny. Wybierzmy tą firmę, w której pracownik jest w stanie zrozumieć naszą sytuację, pomaga nam zapanować nad emocjami i dokonać rozsądnych wyborów.

4) cena

Bez wątpienia powinniśmy także spojrzeć na cenę takiego pochówku i porównać ją z innymi cenami. Pamiętajmy jednakże, że nie może to być nasze główne kryterium – jakość pochówku oraz godny pogrzeb są na pewno ważniejsze.

5) opinie o zakładzie pogrzebowym

Jeśli nie wiemy, który zakład pogrzebowy wybrać, warto popatrzeć na opinie o nim w Internecie, które podają inni klienci. Pamiętajmy jednakże, że nie są to obiektywne wiadomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *