Tradycyjny pogrzeb czy kremacja?

Tradycyjny pogrzeb czy kremacja?

Nie ma takiej osoby, która w którymś momencie swojego życia nie spotkałaby się z przykrą koniecznością pożegnania bliskiego członka rodziny. Jest to niestety tak oczywiste, jak śmierć jest nierozerwalną częścią życia. W takich przypadkach z pomocą przychodzi zakład pogrzebowy Wrocław, któremu można zlecić kompleksową organizację pochówku od odebrania ciała, aż po złożenie go w kwaterze cmentarnej.

W jaki sposób odbywa się kremacja we Wrocławiu?

Większość zakładów pogrzebowych oferuje oprócz organizacji tradycyjnego pochówku w trumnie także kremowanie zwłok w godnych i pełnych szacunku dla zmarłego warunkach. Tylko od woli pogrążonej w żałobie rodziny, a często także od decyzji podjętej przed śmiercią przez osobę zmarłą zależy, jaki sposób przygotowania ciała do pochówku będzie wybrany.

Firmy funeralne realizujące pogrzeby Wrocław są w pełni przygotowane do wykonania wszystkich czynności związanych z kremacją, a poprzedzają je szczegółowe uzgodnienia, dotyczące sposobu przygotowania zmarłego oraz rodzaju trumny, która jest odpowiednia do wykonania kremacji.

Kremacje oferowane przez zakład pogrzebowy Olimp są integralną częścią dostępnych usług. Przebieg pochówku organizowanego przez zakład pogrzebowy Wrocław tylko nieznacznie różni się od tradycyjnego pogrzebu.

kremacje wrocław

Jakie elementy pogrzebu dotyczą kremacji?

Zakład organizujący pogrzeby Wrocław realizuje całość ceremonii pogrzebowej, która odbywa się w podobny sposób, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnego pochówku. Po podjęciu decyzji o wykonaniu kremacji ciała, wraz z pracownikami zakładu pogrzebowego Olimp rodzina zmarłego dokonuje wyboru rodzaju i kształtu urny, w której będą umieszczone prochy, miejsca pochówku na wybranym cmentarzu, a także całej oprawy pogrzebu, w zależności od tego, jak uroczysty ma on być.

Urny przeznaczone do pochówku są dostępne w wielu wersjach: drewnianej, porcelanowej, metalowej oraz kamiennej. Także kolorystyka i wzornictwo może być dobierane indywidualnie do potrzeb zamawiającego organizację pogrzebu. Ważną decyzją, którą rodzina musi podjąć jest miejsce spoczynku urny z prochami bliskiego. Może to być grób ziemny, ale również grobowiec lub kolumbarium.

Ceremonia, którą kompleksowo planuje i organizuje zakład pogrzebowy Wrocław może być przeprowadzona zgodnie z każdym rodzajem obrządku religijnego, także o charakterze świeckim. Ostanie pożegnanie z ciałem zmarłego odbywa się w kaplicy, następnie ciało zostaje przetransportowane do skremowania. Po kremacji kontynuowany jest pogrzeb zgodnie z zasadami obowiązującymi w tradycyjnym pochówku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *